Literatura obyczajowa niesie nam w każdym miesiącu wiele ciekawych zapowiedzi, dzięki którym możemy się przyjemnie zrelaksować. Jeżeli ktoś myśli, że książki nie dają ogromnej radości i przyjemności, to jest w błędzie. To oznacza to, że chyba dawno nie miał żadnej książki w ręce. Dzięki temu, że czytamy mamy okazję do tego, aby zapomnieć chociaż przez chwilę o tym co nas dręczy, o tym ile jeszcze obowiązków mamy do wykonania. A tak naprawdę każdy z nas ma ich bardzo dużo. Jeżeli ktoś szuka lektury przyjemnej, przy której na pewno nie będzie się nudzić, to powinien sięgnąć po “Gwiazdka w Lovely Lane“, której autorką jest Nadine Dorries (https://www.taniaksiazka.pl/gwiazdka-w-lovely-lane-nadine-dorries-p-1349440.html).

Lovely Lane

Seria “Pielęgniarki” cieszy się już od wielu lat ogromnym zainteresowaniem ze strony czytelników. A w szczególności wśród kobiet, które z wielką przyjemnością zapoznają się z codziennymi obowiązkami pielęgniarek. Tylko nie są to kobiety, które mają na co dzień dostęp do najróżniejszych udogodnień. Historia wszystkich książek rozrywa się w latach 50. XX wieku. Świat dopiero dochodzi do siebie po niedawnych wydarzeniach wojennych. Walki miały wpływ na wszystkie kraje, w tym na Wielką Brytanię, gdzie rozgrywa się cała akcja. Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał o tej serii, to koniecznie powinien sięgnąć po “Anioły z Lovely Lane”, “”Dzieci z Lovely Lane”, “Matki z Lovely Lane”. Czwarty tom to “Gwiazdka z Lovely Lane”.

Życie pełne poświęcenia

W czwartym tomie znowu powracamy do doskonale znanego nam szpitala, gdzie znowu dużo się dzieje. Do St Angelus, na oddział dziecięcy trafia malutki, półroczny i bardzo wychudzony chłopczyk. Personel szpitala będzie robił wszystko, aby w tym jakże wesołym, przedświątecznym czasie wydarzył się cud. Żeby ten maluszek, słodki jak nie wiem mógł przeżyć. W niecałe 6 miesięcy doznał najstraszniejszych rzeczy. Czy jest jeszcze nadzieja, że i dla niego zaświeci szczęśliwa gwiazdka na niebie? Pammy i Beth chcą wygrać konkurs na najpiękniejsze ozdoby świąteczne. Czy im się to uda? Los pokaże, że będzie chciał im pokrzyżować plany i to w niemiły, tragiczny sposób. Do szkoły dla pielęgniarek chce zgłosić się nowa dziewczyna. Jednak jej matka robi wszystko, aby dziewczyna porzuciła swoje zamiary. Najkochańsza siostra oddziałowa w tajemnicy przed wszystkimi znosi dzielnie trudy śmiertelnej choroby. Czy znajdzie w sobie dość dużo sił, aby ją pokonać? Po raz kolejny czytelnicy będą mogli przenieść się do St Angelus, gdzie dzieje się dużo dobrego, gdzie ludzie zawsze o sobie pamiętają.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com