Kryminał, sensacja, thriller, poradniki naukowe, psychologiczne, fantastyka, new adult i jeszcze wiele innych – dzisiaj do wyboru mamy wiele wspaniałych książek, które niosą ze sobą mnóstwo fantastycznych emocji. W każdej z tych książek odnajdujemy coś takiego, co sprawia, że czytanie przynosi nam ogrom satysfakcji i odprężenie. Dzięki temu możemy przenieść się do świata swoich marzeń lub też potrenować swoje szare komórki podczas rozwiązywania zagadek umieszczonych w książkach. Jeżeli ktoś poszukuje wciągającej akcji, która na pewno nie pozwoli szybko zasnąć, to koniecznie powinien poznać “Szukaj mnie” Lisy Gardner (https://www.taniaksiazka.pl/szukaj-mnie-lisa-gardner-p-1345912.html).

Detektyw i strażniczka

Lisa Gardner pochodzi z Ameryki i doskonale znana jest wszystkim miłośnikom książek kryminalnych, którzy nieustannie z jej bohaterami poszukują odpowiedzi na postawione pytania. Autorka nie boi się mrocznych tajemnic, które sprawiają, że człowiek czasem boi się wyjść na ulicę w środku dnia. Dzięki temu, że stworzyła takich bohaterów, jak D. D. Warren i Flora Dane, rynek literacki zyskał. Dzięki niej mamy do czynienia z fantastycznymi bohaterami, którzy śmiało zmierzają przed siebie, aby dowieść prawdy. Oboje – detektyw i samozwańcza strażniczka – dorobili się już swojej powieści serii kryminalnych. “Szukaj mnie” to 9 tom z całej serii. Przygodę z tymi książkami można zacząć od tego momentu, bowiem w każdej książce dzieje się coś zupełnie innego. Jeżeli jednak poznamy tom 9, z wielką chęcią poznamy części poprzednie.

Zaginiona nastolatka

Roxanne Baez ma dwójkę rodzeństwa. Ich matka jest alkoholiczką, dlatego dzieci lądują w rodzinie zastępczej. Kobieta jednak w ciągu roku doprowadza się do ładu. Już nie pamięta jak smakuje alkohol. Teraz prowadzi przykładne życie. Dzięki temu ma szansę na odzyskanie Roxanne i jej rodzeństwa. Wszyscy zamieszkują pod jednym dachem w fajnym domu razem z nowym facetem matki. Wszyscy wydaje się w jak najlepszym porządku. Do dnia, kiedy to cała rodzina zostaje zamordowana. Jak wskazują ślady znalezione na miejscu zbrodni – morderca nie miał litości. Uratowała się tylko Roxanne, która w tym czasie była z psem. Nastolatka jednak znika bez śladu. Czy to oznacza, że to dziewczyna zamordowała. Na miejscu zbrodni pojawia się D. D. Warren i Flora Dane, którzy próbują wyjaśnić zagadkę. Okazuje się, że będą mieli do wyboru – albo uratują życie zaginionej dziewczyny, albo …oddadzą ja w ręce sprawiedliwości. Co się wydarzy? Takiej akcji w książkach Lisy Gardner chyba jeszcze nikt nie widział.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com